Loga evropských strukturálních fondů MZ ČR

Strava a cukrovka

Úvod - Cukrovka - Strava a cukrovka

…… Mám cukrovku, znamená to, že už se nikdy pořádně nenajím?

Z pohledu výživy by byla „diabetická dieta“ ideální pro všechny zdravé lidi. Splňuje totiž veškeré podmínky racionálního stravování smiley. Pokud bychom dodržovali tyto náležitosti všichni, procento obézních a následně nemocných lidí by se rapidně snížilo.

Zdravé stravování nemusí být drahé, jak je zakódováno v podvědomí lidí. Diabetik tedy rodinný rozpočet nijak zásadně nenavýší. Jiné je to s finanční náročností potravin pro nemocné s celiakií, tyto potraviny rozpočtem pohnou zcela určitě, bohužel.

Jen hlídat cukry nestačí!

Pro diabetika je prioritní hlídat si ve stravě CUKRY. To se nám jistě podaří, ale už zapomínáme na ostatní živiny, kterými jsou tuky a bílkoviny.

Kde není cukr, tam není omezení! smiley Opravdu si to myslíte? smiley

Ten, kdo četl sekce s jednotlivými živinami, pravdu jistě zná smiley.

Důvodem obezity diabetiků 2. typu tedy nebudou sacharidy, ale právě nekorigované množství tuků, a to především nasycených a trans-nenasycených mastných kyselin.

Pokud má muž obvod pasu více než 102 cm a žena více než 88 cm, jsou ve vysokém riziku rozvoje diabetu?

V jednotlivých sekcích o bílkovinách a tucích jsme dopodrobna probrali všechny důležité vlastnosti a také vhodné zdroje a množství ostatních živin. Vzpomínáte si?

Pokud nebudeme hlídat množství tuků v potravě, velice snadno se dostaneme jejich zvýšenou konzumací do přebytku energie, která se z našeho těla bez pohybové aktivity nedostane. Co to tedy znamená? …… Správně, za pár týdnů si kupujeme o číslo větší šatičky sad.

„Estetická daň“ nebezpečná není, ale co ta zdravotní rizika? Risknete je? ……………. I Bohuš mění svůj dosavadní směr a nevypadá, že by se trápil smiley.

Táta cvičení

Fotogalerie

špatné jídlo
táta pivo na triku
Scroll