Loga evropských strukturálních fondů MZ ČR

Rizika poruchy příjmu potravy

Úvod - Strava - Výživa - Výživa dětí - Rizika poruchy příjmu potravy

Puberta …strašák spousty rodičů. Ano někdy to opravdu není lehké, ale pokud nejde o zdraví, vše se zvládnout dá. Puberta s sebou přináší i:

  • Dětem nadváha NEVADÍ, neuvědomují si ji většinou až do období puberty nebo do okamžiku posměchu okolí.

  • Preferují senzorické vlastnosti potravy (ne co je „zdravé“, ale co je chutné – sladké, tučné, barevné!).

  • V období puberty hrozí poruchy příjmu potravy, které mají za následek poruchy psychického vývoje dítěte! U diabetika je taková porucha velice nebezpečná!

  • Anorexie a bulimie = psychiatrická diagnóza!! Není v kompetenci ani nejlepšího nutričního specialisty děti s tak závažnou psychiatrickou diagnózou ponechávat dále ve své péči. Vždy nutno předat odbornému lékaři – psychiatrovi - a případně pouze spolupracovat!

Následky: zpomalení růstu a mentálního vývoje, oslabení imunity, špatné hojení ran, celkové snížení životní energie, u dívek pozdější nástup menstruace.

Poruchami příjmu potravy může trpět opravdu každý bez rozdílu věku, pohlaví i životní úrovně? Že mohou „onemocnět“ i lidé ve věku 40 let. Především jsou to lidé - perfekcionisté, kteří často nemoci propadnou ve snaze být dokonalí.

V sekci o psychické rovnováze bude poodhalena porucha příjmu potravy zase z trošku jiného pohledu.

Věříme, že vám pár informací o důležitosti výživy vašich dětí přineslo souhlas s tvrzením, … ŽE POUZE LÁSKA NESTAČÍ smiley … JEŠTĚ STÁLE JE ČAS NAPRAVIT PŘÍPADNÉ CHYBY.

Fotogalerie

tata strava
táta tak to ne
Scroll